Yu-Gi-Oh! SM

13219826_10154098247297348_1696615572_n

 

Yu-Gi-Oh! -suomenmestaruuskilpailut pelattiin PoroConissa 59 osallistujan voimin ja hyvässä hengessä. Tässä mestarit ja TOP4-edustuskuva!

Suomen mestari: Yifan Dong (kolmas vasemmalta)
Toinen sija: Jonathan Ljugman (toinen vasemmalta)
Kolmas sija: Robin MacMoffat (neljäs vasemmalta)
Neljäs sija: Niklas Lindroth (ensimmäinen vasemmalta)

TOP4 Dekkilistat

 

1st place, Dong Yifan
Deck: Domain Monarchs
Main Deck
Monsters: 17
3 Ether the Heavenly Monarch
3 Erebus the Underworld Monarch
1 Kuraz the Light Monarch
2 Super Quantum Red Layer
1 Super Quantum Blue Layer
1 Majesty’s Fiend
2 Maxx “C”
1 Edea the Heavenly Squire
2 Eidos the Underworld Squire
1 Mithra the Thunder Vassal
Spells: 19
1 Foolish Burial
1 One for One
2 Emergency Teleport
3 Domain of the True Monarchs
3 Pantheism of the Monarchs
3 The Monarchs Stormforth
3 Tenacity of the Monarchs
3 Return of the Monarchs
Traps: 4
2 The Prime Monarch
1 Escalation of the Monarchs
1 Vanity’s Emptiness
Side Deck: 15
1 Edea the Heavenly Squire
1 Caius the Mega Monarch
1 Vanity’s Fiend
1 Majesty’s Fiend
2 Effect Veiler
1 Maxx “C”
2 Trap Eater
1 Raigeki
2 Twin Twisters
1 Solemn Warning
2 Cursed Seal of the Forbidden Spell
2nd Place, Ljungman Jonathan
Deck: Kozmos
Main Deck
Monsters: 22
1 Fire King Avatar Garunix
1 Kozmo DOG Fighter
2 Kozmo Soartrooper
1 Kozmo Farmgirl
1 Kozmo Forerunner
1 Kozmo Delta Shuttle
3 Maxx “C”
3 Kozmo Tincan
2 Kozmo Strawman
3 Kozmo Dark Destroyer
2 Kozmoll Dark Lady
2 Kozmo Sliprider
Spells: 13
3 Terraforming
2 Emergency Teleport
3 Kozmo Town
1 Fire King Island
2 Allure of Darkness
1 Raigeki
1 Upstart Goblin
Traps: 5
3 Call of the Haunted
1 Kozmojo
1 Solemn Warning
Extra Deck: 15
1 Super Quantum Mech Beast Grampulse
2 The Phantom Knights of Break Sword
1 Dinoster Power, the Mighty Dracoslayer
1 Number 38: Hope Harbringer Dragon Titanic Galaxy
1 Gaia Dragon the Thunder Charger
1 Cyber Dragon Infinity
1 Cyber Dragon Nova
1 Number 61: Volcasaurus
1 Dante, Traveler of the Burning Abyss
2 Leviair the Sea Dragon
1 Gachi Gachi Gantetsu
1 Sky Cavalry Centaurea
1 Number F0: Utopic Future
Side Deck: 15
3 Twin Twisters
3 Mask of Restict
3 Ghost Reaper & Winter Cherries
3 Gameciel the Sea Turtle Kaiju
2 Dark Hole
1 System Down
3rd Place, MacMoffat Robin
Deck: Extra Deck Monarchs
Main Deck
Monsters: 18
2 Kuraz the Light Monarch
3 Erebus the Underworld Monarch
3 Ether the Heavenly Monarch
2 Edea the Heavenly Squire
2 Eidos the Underworld Squire
1 Mithra the Thunder Vassal
1 Majesty’s Fiend
2 Super Quantum Red Layer
1 Super Quantum Blue Layer
1 Ghost Ogre & Snow Rabbit
Spells: 19
1 Foolish Burial
3 Return of the Monarchs
3 Pantheism of the Monarchs
3 Tenacity of the Monarchs
3 Monarch Stormforth
1 Domain of the True Monarchs
2 Emergency Teleport
2 Twin Twisters
1 Upstart Goblin
Traps: 3
3 The Prime Monarch
Extra Deck: 15
1 Dante, Traveller of the Burning Abyss
1 Chimeratech Fortress Dragon
1 Stardust Charge Warrior
1 Crimson Blader
1 Psy-Framelord Omega
1 Adreus, the Keeper of Armageddon
1 Super Quantal Magnaliger
1 Artifact Durendal
1 Constellar Pleiades
1 Shark Fortress
1 Number 61 Volcasaurus
1 Number 39: Utopia Beyond
1 Beatrice, Lady of the Eternal
1 Gaia Dragon the Thunder Charger
1 Divine Dragon Knight Felgrand
Side Deck: 15
1 Mystical Space Typhoon
3 Mask of Restrict
1 Raigeki
2 Cyber Dragon
1 Effect Veiler
1 Ghost Ogre & Snow Rabbit
3 Ghost Reaper & Winter Cherries
3 Maxx “C”
4th Place, Lindroth Niklas
Deck: Kozmos
Main Deck
Monsters:22
3 Kozmo Dark Destroyer
2 Kozmo Strawman
1 Kozmo Forerunner
2 Kozmo Landwalker
2 Kozmo Sliprider
1 Kozmo Delta Shuttle
2 Kozmoll Dark Lady
1 Kozmo Farmgirl
2 Kozmo Soartrooper
2 Kozmo Tincan
2 Maxx “C”
2 Fire King Avatar Garunix
Spells: 13
3 Kozmo Town
2 Allure of Darkness
2 Emergency Teleport
3 Terraforming
3 Fire King Island
Traps: 5
1 Kozmojo
2 Call of the Haunted
2 Magic Deflector
Extra Deck: 15
1 Digital Bug Corebag
1 Artifact Durendal
1 Cyber Dragon Nova
1 Cyber Dragon Infinity
1 Number 38: Hope Harbringer
2 Leviair the Sea Dragon
2 The Phantom Knights of Break Sword
1 Sky Cavalry Centaurea
1 Super Quantal Mech Beast Grampulse
1 Number 20: Gigabrilliant
1 Herald of Pure Light
1 Number F0: Utopic Future
1 Dante, Traveler of the Burning Abyss

Aikataulu